דבר המנהלת

 

תלמידים, הורים, צוות בית הספר ומשפחת "גבעולים" היקרה,

יום חג הוא היום.

הנה שוב שנת לימודים מתחדשת עלינו, מגיעה כמו מתנה ארוזה יפה עם סרט, קצת מסתורית, מביאה איתה סיבות להתרגשות, לסקרנות, לחששות ולתקוות.
את המתנה נפתח לאט לאט. בכל יום נחשוף אותה קצת יותר.
אלו מבינכם – התלמידים הוותיקים, שכבר מכירים את נוהלי בית הספר, מצפים לבאות כמו מי שחוזר למקום בטוח ומוכר.
אלו מכם – התלמידים החדשים שהגיעו אלינו מבתי ספר אחרים מכל שכבות הגיל, מתרגשים ומצפים לקליטה מהירה ולהיכרות עם חברות וחברים שטרם פגשו.
תלמידי כתות ח' – אתם ודאי כבר חשים את התחושות הנכונות כבוגרים, וכמי שעתידים להוביל, להיות מקור לחיקוי, מופת ודוגמא לכולם.
ואתם … תלמידי כתות א' – אתכם אנו מקבלים בברכת "ברוכים הבאים גבעולים צעירים". כולנו יכולים לשמוע את פעימות לבכם ולהבין את התרגשותכם. גם אנחנו המבוגרים ש סביבכם, היינו פעם הכי קטנים בבית הספר שלנו ותראו איך גדלנו. ככה זה בטבע, כל גבעול קטן הופך לגבעול גדול, פורח, מלבלב בדרכו שלו לאחר שנהנה מאור השמש, מהשקיה, דישון וטיפול מסור. אנחנו כאן כדי לאפשר לכם את היכולת לגדול ולממש חלומות. ממש כמו שכתבה המשוררת שלומית כהן-אסיף בשירה "גובה החלום":

"פרפר בן יום
שאל פרפר בן יומיים:
עד איזה גובה עפות הכנפיים?

ענה פרפר בן יומיים
לפרפר בן יום:
גובה הכנפיים
הוא גובה החלום!"
יחד ניצור אווירת לימודים נעימה, היא לא תיווצר מאליה ולא באורח פלא. נצטרך לעמול יחד כדי להשיגה. היא חלק מהמתנה המצפה לנו באריזה ושווה להתאמץ בעבורה.
אבל מעבר ללמידה חשוב לי לראות כאן ב"גבעולים" חברת ילדים פעילה, אכפתית, משתפת ומפרגנת
יש לכם מורים נפלאים שאכפת להם מכם כילד וכילדה עם רצונות וחלומות וקשיים ומחשבות, צוות שדואג שתחוו חוויות חיוביות, הן חברתיות והן לימודיות. חשוב לי שתדעו שיש לכם כתובת לפניות, דלתותינו תמיד פתוחות ואוזנינו קשובות בכל עת ולכל צורך. אני מאמינה כי שיתוף הפעולה בין הבית לבין בית הספר יביא לתוצאות נהדרות.

השנה ארצנו חוגגת 70 שנה להולדתה. נצא לאין ספור הרפתקאות – טיולים, הרצאות, הופעות ופעילויות מגוונות.

בהצלחה ושנת לימודים נפלאה לכולנו.

                                                                                                שלכם בכל עת,
                                                                                                          עליזה אהרנטל